Skip to content

OAİB DEN

ARALIK 2018 SAYI: 127

ADDMİB, KENYA VE KANADA’DA TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTİ

7-9 KASIM TARİHLERİNDE, AFRİKA’NIN ÖNDE GELEN YAPI VE İNŞAAT ETKİNLİKLERİNDEN BİRİ OLAN VE KENYA’NIN BAŞKENTİ NAİROBİ’DE DÜZENLENEN THE BIG 5 DOĞU AFRİKA YAPI FUARI’NA KATILAN ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ, 28-30 KASIM TARİHLERİ ARASINDA İSE KANADA’NIN TORONTO KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN KANADA YAPI İNŞAAT FUARI’NDA TÜRK YAPI SEKTÖRÜNÜ TEMSİL ETTİ.

Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğinin (ADDMİB), Türkiye milli katılım organizasyonunda ve 28 Türk firmasıyla birlikte katıldığı The Big 5 Doğu Afrika Yapı Fuarında, yapı ve yapı malzemeleri, HVAC-R, beton ve yapı hizmet sektörlerindeki son gelişmeler sergilendi. Afrika’nın önde gelen yapı ve inşaat etkinliklerinden biri olan fuarda ADDMİB’i Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Şuyun ve Zafer Korkmaz ile Genel Sekreterlik personeli temsil etti. Fuarın ilk gününde Türkiye ülke standında Nairobi Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Murat Can Kılınç’ı ağırlayan ADDMİB heyeti, ikinci gün Kenya Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu ile Kenya Ulusal Yapı Kurumu Başkanı Maurice Akech’i Türk yapı sektörü hakkında bilgilendirdi ve iki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik görüşmelerde bulunuldu.

ADDMİB’in Kasım ayındaki ikinci durağı ise 28-30 Kasım tarihleri arasında Kanada’nın Toronto kentinde düzenlenen Kanada Yapı İnşaat Fuarı oldu. Fuara üçüncü kez katılan ADDMİB heyetinde Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ceceli, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erkan Astarcı ile Genel Sekreterlik personelleri yer aldı. Fuarın ilk gününde ADDMİB standını Toronto Başkonsolosu Erdeniz Şen, Toronto Ticaret Müşaviri Mehmet Ekizoğlu ile DEİK Kanada-Türkiye İş Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Mike Ward ziyaret etti. Diğer yandan ADDMİB heyeti, fuar kapsamında yaptığı sektörel görüşmelerde Ontario Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rocco Rossi ile Toronto’nun sanayi bölgelerinden Vaughan Bölgesi Ticaret Odası Ekonomi Direktörleri ve üst düzey yöneticileriyle bir araya geldi. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik yapılan ziyaret ve görüşmelerde, ADDMİB Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ceceli Türk yapı sektörünün yetkinlikleri hakkında sunumlar gerçekleştirdi.