Skip to content

VİTRİN

EYLÜL 2018 SAYI: 124

Aşkla Yapılan Tasarım Ödülle Buluştu

PRESTİJLİ TASARIM YARIŞMASI AUTOMOTIVE BRAND CONTEST’İN TARİHİNDE İLK KEZ BİR İŞ MAKİNESİ ÖDÜL KAZANDI VE HİDROMEK’İN ULUSAL VE ULUSLARARASI TASARIM ÖDÜLLERİNİN SAYISI 15’E YÜKSELDİ.

HİDROMEK, uluslararası arenada kazandığı yeni başarısıyla iş makineleri sektöründe bir ilke imza attı. Dünyanın en prestijli tasarım yarışmalarından Automotive Brand Contest’te, lastikli yükleyici ürün grubundan HMK 640WL ile ödül kazanan HİDROMEK, bu ödülü alan ilk seri imalat iş makinesi üreticisi oldu ve sahip olduğu ulusal ve uluslararası tasarım ödüllerinin sayısını 15’e yükseltti.

Bu yıl kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayan ve dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan HİDROMEK’e ait 43 binin üzerinde iş makinesi 100’den fazla ülkede çalışıyor. Üretiminin her aşamasında Ar-Ge, tasarım, teknoloji ve inovasyonla iç içe olan HİDROMEK, kurduğu Tasarım Stüdyosu sayesinde yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile küresel piyasada öne çıkıyor.

Bugüne kadar Red Dot Best of the Best, If Design, German Design ve Good Design gibi uluslararası ödüller de dahil olmak üzere toplam 14 adet tasarım ödülünün sahibi olan HİDROMEK, Alman Tasarım Konseyi’nin düzenlediği ve bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Automotive Brand Contest’te de ödül alarak yeni bir başarıyla uluslararası arenada adından söz ettirmeye devam etti.

 

HMK 640 WL YÜKSEK VERİMLİLİK SUNUYOR

HİDROMEK Tasarım Stüdyo Müdürü Hakan Telışık, Alman Tasarım Konseyi’nce düzenlenen ve aday olarak gösterildikleri Automotive Brand Contest 2018’de, HMK 640WL ile ödül kazanmalarının ardından yaptığı açıklamada, “Bugüne kadar bu ödülü kazanan bir iş makinesi imalatçısı bulunmuyordu. Türkiye’nin sayılı taşıt tasarım stüdyolarından biri olan HİDROMEK Tasarım Stüdyosu’nda geliştirdiğimiz HİDROMEK Design imzalı ürünler, tasarım konusundaki kalite ve yenilikçi iddiasını bu ödülle bir kez daha tescillemiş oldu. Bu ödül, otomotiv firmaları arasında tasarım kalitemizin tescillenmiş olması açısından oldukça büyük önem taşıyor” değerlendirmesinde bulunuyor.

HİDROMEK’in ödül kazandığı HMK 640WL lastik tekerlekli yükleyici, taş ocağı işletmeciliği, çakıl, madencilik ve beton santralleri çalışmaları gibi uygulamalarda üretkenlik ve yüksek verimlilik sunuyor.