Skip to content

GÜNDEM

EKİM 2017 SAYI: 113

Birlikten Kuvvet Doğuyor

“Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek WIN EURASIA, uluslararası altı sanayi fuarını tek çatı altında toplayacak.

Avrasya bölgesinin önde gelen uluslararası altı sanayi fuarı, “Birlikten kuvvet doğar” sloganıyla WIN EURASIA adı altında birleşti. 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında TÜYAP’ta düzenlenecek WIN EURASIA, Metalworking EURASIA, SurfaceTechnology EURASIA, Welding EURASIA, IAMD EURASIA, Electrotech EURASIA ve CeMAT EURASIA fuarlarının katılımcı ve ziyaretçilerini tek çatı altında buluşturacak. Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki Hannover Fairs Turkey Fuarcılık tarafından düzenlenen WIN EURASIA, dünya genelinden 3 bine yakın katılımcı ve 85 binin üzerinde ziyaretçi bekliyor.

WIN EURASIA’nın Türkiye’de kendi alanında öncü ve lider fuar olduğunu vurgulayan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel,“İmalat sanayilerinin Avrasya üssü İstanbul, yeni iş bağlantıları için dünyanın dört bir yanından gelen sanayicilerin buluşma noktası olacak. WIN EURASIA, İstanbul’un marka değerine büyük güç katan bir fuar. Aynı zamanda Türkiye’yi dünyanın en stratejik fuar merkezlerinden biri yapmak için yürütülen çalışmalara da WIN EURASIA ile büyük katkı sağlayacağımıza inanıyoruz. ABD ve Avrupa’dan gelen firmalar Avrasya ile işbirliğinin kapısını WIN EURASIA’da açarken Avrasya ve Orta Doğu için de Batı’ya açılmanın yolu olacak” dedi.

FUARLAR, TICARETIN OLDUĞU KADAR BILGI VE DENEYIMIN DE MERKEZ ÜSSÜ HALINE GELMELI

WIN EURASIA’nın katılımcı ve ziyaretçileri buluşturan geniş fuar alanının yanı sıra Endüstri 4.0 için çok geniş bir deneyim sunacağını da vurgulayan Kühnel şöyle konuştu: “Fuarlar, ticaretin olduğu kadar bilgi ve deneyimin de merkez üssü haline gelmeli. Biz WIN EURASIA’da buna çok önem veriyoruz. Endüstri 4.0 için özel bir deneyim alanı oluşturduk. Endüstri 4.0 özel sunum alanlarımızla katılımcı ve ziyaretçilerimize interaktif bir ortam sunacak, sektörün vizyonunu genişletecek bir fuara imza atacağız.”

Endüstri 4.0 başlığına özel bir yer ayrılan WIN EURASIA’da yerli ve yabancı firmalar son teknoloji ürün ve hizmetlerini İstanbul’da tanıtma fırsatı bulacak. Endüstri 4.0 odaklı özel konseptiyle hayata geçirilecek özel alanları ve yeni uygulamalarıyla WIN EURASIA dünya sanayi devlerinin son teknolojilerini göstermek için yarışacağı bir vitrin olacak. İmalat sanayilerine tüm yönleriyle bakış açısı sağlamayı amaçlayan fuar katılımcılarına otomasyon, dijitalleşme, Nesnelerin İnterneti, artırılmış gerçeklik gibi teknolojik gelişmeleri de yakından deneyimleme fırsatı sunacak.

Sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm ekosistem bu yıl WIN EURASIA’da sergilenecek.