Skip to content

GÜNDEM

TEMMUZ 2018 SAYI: 122

CECE Yürütme Kurulu, İlk Kez Türkiye’de Düzenlendi

AVRUPA İŞ MAKINALARI FEDERASYONU’NUN (CECE) YÜRÜTME KURULU TOPLANTISI, TARIHINDE ILK KEZ CECE’NIN GENEL MERKEZI OLAN BRÜKSEL DIŞINDA, TÜRKIYE İŞ MAKINALARI DISTRIBÜTÖRLERI VE İMALATÇILARI BIRLIĞI’NIN (İMDER) DAVETI ILE İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTIRILDI.

Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin Avrupa’daki üst kuruluşu CECE’nin Yürütme Kurulu Toplantısı, 13 Haziran’da İstanbul’da yapılırken, CECE Genel Sekreteri Riccardo Viaggi, gerçekleşen toplantının ilk kez CECE’nin Brüksel’deki genel merkezi dışında olması nedeniyle ayrı bir öneme sahip olduğunun altını çizdi ve daveti için İMDER’e teşekkürlerini sundu.

Yürütme kurulu toplantısı sonrasında, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinden gelen sektör temsilcileri ile üretim yapan İMDER üyeleri de bir araya geldi. İMDER üyelerinin faaliyet alanlarının kapsamlı bir şekilde uluslararası paydaşlara aktarıldığı toplantıda ayrıca İMDER’in Ekonomi Bakanlığı desteği ile yürüttüğü URGE Projesi ve bu projenin hedefleri, CECE üyeleri ile paylaşıldı. Toplantı sonunda CECE, iki yılda bir düzenlenen ve bu yıl 17-19 Ekim tarihleri arasında Roma’da gerçekleştirilecek olan kongreye tüm İMDER üyelerini davet etti.

İMDER’in 2007 yılından beri üyesi olduğu CECE; Almanya, Avusturya, Belçika, Çekya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İtalya ve Rusya gibi ülkelerden iş makineleri alanındaki ülkelerinin önde gelen dernekleri ve kurumlarını üyeleri arasında barındırıyor. Çalışmalarını ise bu üyeler ve ülkeler arasındaki stratejik ortaklık, lobi faaliyetleri, iletişim ve mevzuatlar konusunda yürütüyor.