Skip to content

GÜNDEM

EYLÜL 2018 SAYI: 124

Dr. Peter Cox Plastik Sanayicileri İle Buluşacak

PLASTİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ (PAGDER), PLASTİK SEKTÖRÜNE YÖNELİK EĞİTİM FAALİYETLERİNE EKSTRÜZYONLA İŞLEMEDE ETKİLİ VE VERİMLİ SÜREÇ YÖNETİMİ SAĞLAYACAK ÖNEMLİ BİR ETKİNLİKLE DEVAM EDİYOR. EKSTRÜZYON ALANINDA AVRUPA’NIN ÖNDE GELEN İSİMLERİNDEN OLAN İNGİLİZ DR. PETER COX, PAGDER’İN DÜZENLEDİĞİ YENİ NESİL EKSTRÜZYON SEMİNERİ’NDE KONUŞMAK ÜZERE TÜRKİYE’YE GELECEK.

Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER), plastik teknolojilerinin önemli süreçlerinden biri olan ektrüzyonla işleme tekniğine yönelik bir eğitim semineri düzenlemeye hazırlanıyor. Sanayiciler ve profesyonellere yönelik düzenlenecek Yeni Nesil Ekstrüzyon Semineri’nin konuşmacısı ise Avrupa’nın önde gelen isimlerinden, 40 yılı aşkın tecrübeye sahip İngiliz Dr. Peter Cox olacak. PAGDER organizasyonuyla, 8 Kasım tarihinde, İstanbul’da Fairmont Quasar Otel’inde, Türkçe simültane tercüme hizmeti verilerek gerçekleştirilecek seminerde, Dr. Peter Cox sektör için çok önemli bir eğitim programı düzenleyecek. 2006 yılından bugüne Plastik Danışmanları Ağı’nın Başkanlığı, Plastik Mühendisleri Birliği’nin (SPE) İngiltere ve İrlanda yapılanmalarının da yönetim kurulu üyeliğini yapan Dr. Peter Cox, seminer süresince polimer malzeme esaslı tek ve çok katmanlı boru, film ve levha imalatı yapan işletmelerin üretimlerinde performans iyileştirme ve verimlilik çalışmalarına önemli kazanımlar sağlayacak.

SEMİNER, SEKTÖR PROFESYONELLERİNİ BİR ARAYA GETİRECEK

Dr. Cox tarafından verilecek seminerin, plastik sanayi işletmelerinin operasyonel verimliliğine katkı sağlarken, işverenler içinse gerek işletme içi giderlerde düşüşe gerekse operasyonel çıktılarda değer kazanımları sağlayacağını ifade eden PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Gülsün, “Türkiye plastik sanayisinin katma değerli ürünler üreterek küresel piyasalarda daha fazla söz sahibi olabilmesi için nitelikli eğitim ve insan kaynağına her dönem daha fazla ihtiyaç duyuyor. Düzenleyeceğimiz seminerde, süreç verimliliği, performans ölçümü gerçekleştirmenin ipuçları, sorun giderme yöntemlerinin edinimi gibi konulara yönelik önemli bilgileri de katılımcılarla paylaşacağız” değerlendirmesinde bulunuyor. Plastik sanayicileri için somut kazanımlar sağlayacak, Avrupa’nın bu yıl gerçekleştirilen prestijli organizasyonlarından Yeni Nesil Ekstrüzyon Semineri’ni bölge ülkelerinden de çok sayıda önemli katılımcının izlemesi bekleniyor.