Skip to content

GÜNDEM

MAYIS 2018 SAYI: 120

EFSİAD 2nci Olağan Genel Kurulu Tamamlandı

Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği’nin (EFSİAD) 2’nci Olağan Genel Kurulu 12 Mayıs’ta yapılırken, EFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdeşlik, yeni dönem için üyelerden güvenoyu aldı.

Kırk üyesi bulunan EFSİAD’ın 22 üyesinin katılımıyla gerçekleşen 2’nci Olağan Genel Kurul’unda divan başkanlığını Hasan Çep ve divan üyelikleri Belma Dağıstanlı ile Cihan Balaban üstlendi.

Divan teşkilinin ardından geçmiş dönem faaliyet raporunu yönetim kurulu adına başkan Mehmet Özdeşlik sunarken, mali durum ve denetleme kurulu dosyaları da oybirliğiyle onaylandı. Genel Kurul’da ayrıca, dernek isminde bulunan “İş Adamları” tabirinin erkek egemen algı oluşturduğu ve “İş İnsanları” olarak revize edilmesi talebi de görüşüldü ve derneğin ismi, oybirliğiyle, Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği olarak değiştirildi.

EFSİAD 2’nci Olağan Genel Kurulu’nda tek liste olarak girilen seçim sonucunda ise 3’ncü dönem yönetim kurulu, Genel Kurul’a katılan tüm üyelerin lehte oylarıyla göreve başlarken, başkan Mehmet Özdeşlik, yönetim kurulu tarafından bir kez daha yönetim kurulu başkanı olarak seçildi. Diğer taraftan Genel Kurul’da, derneğin MAKFED’e üyelik başvurusu da oylanarak kabul edildi. Genel Kurul sonunda, Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri TURQUALITY ® destekleri uzmanı Tolga Telli tarafından kapsamlı bir sunum gerçekleştirildi.