Skip to content

GÜNDEM

MART 2019 SAYI: 130

ENDÜSTRİYEL FIRIN SEKTÖRÜ GELECEK VİZYONUNU BELİRLEDİ

2016 YILINDAN BUGÜNE ENDÜSTRIYEL FIRIN SANAYICILERINI BIR ARAYA GETIREN VE ETKILI ÇALIŞMALAR YAPAN ENDÜSTRIYEL FIRIN SANAYICILERI VE İŞ İNSANLARI DERNEĞI (EFSİAD), UZUN ZAMANDIR PLANLANAN STRATEJI ÇALIŞTAYINI 23 ŞUBAT’TA GERÇEKLEŞTIRDI. SEKTÖR ÇALIŞTAYI, SORUNLARIN VE ÇÖZÜM ÖNERILERININ ORTAYA KOYULMASININ YANI SIRA GELECEK VIZYONUNUN BELIRLENMESI AÇISINDAN DA FAYDALI OLDU.

Endüstriyel Fırın Sanayicileri ve İş İnsanları Derneğinin gerçekleştirdiği sektör çalıştayı, 70 sanayicinin katılımıyla 23 Şubat’ta İstanbul’da yapıldı. Çalıştayın daha kapsayıcı olması açısından EFSİAD üyesi olmayan sanayicilerin de davet edildiği strateji çalıştayında özellikle müşteri pozisyonundaki firmaların katılımı çalıştayın kapsayıcılığını arttırdı. EFSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özdeşlik’in açılış konuşmasının ardından çalıştay programının moderatörü Onda Danışmanlık Kurucu Ortağı Mehmet Acar, sektörün güncel durumu ve ihracat-ithalat rakamları ile sektörün küresel pazarları hakkında katılımcıları bilgilendirdi. Ardından, Önder Mühendislik Genel Müdür Yardımcısı Dr. Arda Ülgen, yoğun emeklerle hazırladığı sektör raporunu çalıştaya sundu.

Çalıştayın sektör sorunları ve çözüm önerilerini belirleyerek gelecek vizyonunu oluşturacak çalışma gruplarında ise her grupta mutlaka bir makine imalatçısının olması koşulu gözetildi. Hanzade Acar’ın, empatik ve motive edici hikâyelerden oluşan “Birlikte Daha Güçlüyüz” temalı sunumunun ardından çalıştayın son oturumunda URGE projeleriyle ilgili olarak URGE Uzmanı Cengiz Özcan katılımcıları bilgilendirdi.