Skip to content

OAİB DEN

HAZİRAN 2019 SAYI: 133

GIDA İHRACATÇILARI 7. KEZ THAIFEX FUARINDAYDI

ORTA ANADOLU HUBUBAT, BAKLIYAT, YAĞLI TOHUMLAR VE MAMULLERI İHRACATÇILARI BIRLIĞI, 29 MAYIS-2 HAZIRAN TARIHLERINDE TAYLAND’IN BAŞKENTI BANGKOK’TA DÜZENLENEN THAIFEX-WORLD OF FOOD ASIA 2019’A YEDİNCİ KEZ KATILARAK TÜRKIYE’NIN LEZZETLERINI TANITTI.

Bu yıl 28’incisi düzenlenen THAIFEX World of Food Asia 2019’a Türkiye başta olmak üzere 41 ülkeden gıda sektöründe faaliyet gösteren 2 bin 537 firma katıldı. 11 holde toplam 107 bin metrekarelik fuar alanında gerçekleştirilen fuar süresince Türk gıda ürünleri ihracatçıları unlu mamuller, makarna, bal, pekmez, reçel, çay, kahve ürünleri, yumurta, süt ürünleri, çikolata, şekerleme, bisküvi, zeytin ve zeytinyağı ürünleri, bakliyat, baharat, yöresel ürünler, meyve suyu ve meyve suyu konsantre ürünleri, paketlenmiş ve hazır gıdalar başta olmak üzere pek çok otantik Anadolu lezzetini sergiledi.

Orta Anadolu Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği, sektörünün Güney Doğu Asya’daki en önemli fuarı niteliği taşıyan fuara, bu yıl 32 firma ile milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. Fuar süresince Birlik standında Türk lezzetleri hakkında ziyaretçiler bilgilendirilirken, görsel şov eşliğinde Şef Samet Durmaz ve Şef Elif Özdemir’in hazırladığı Anadolu tatları tadım etkinlikleri de dikkat çekti. Ayrıca kum sanatçısı Veysel Çelikdemir tarafından ziyaretçilerin büyük ilgi gösterdiği kum sanatı gösterisi yapıldı. Fuarın ikinci günü Bangkok Büyükelçisi Evren Dağdelen Akgün ve Ticaret Müşaviri Burak Balkan da Türkiye ülke standı ve Birlik standını ziyaret etti.