Skip to content

GÜNDEM

KASIM 2018 SAYI: 126

HVAC SEKTÖRÜNÜN KALBİ ISK-SODEX’TE ATACAK

AVRASYA BÖLGESİ’NİN EN BÜYÜK İKLİMLENDİRME SİSTEMLERİ FUARI ISK-SODEX, ULUSAL VE ULUSLARARASI MARKALARI TÜRKİYE’DE BİR ARAYA GETİRMEYE HAZIRLANIYOR. BU YIL 7-10 ŞUBAT TARİHLERİNDE 44 ÜLKEDEN 424 ULUSLARARASI KATILIMCI İLE 93 ÜLKEDEN 84 BİN 936 SEKTÖR PROFESYONELİNİ BİR ARAYA GETİREREK YARATTIĞI İŞ HACMİYLE ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATAN ISK-SODEX, 2019 YILI HAZIRLIKLARINA DA ŞİMDİDEN BAŞLADI.

Isıtma, soğutma, klima, havalandırma, yalıtım, pompa, vana, tesisat, su arıtma, yangın, güneş enerjisi sistemleri ve bina otomasyonu başta olmak üzere iklimlendirme sektörünün bütün bileşenlerini bir araya getiren Uluslararası ISK-SODEX Fuarı, 2-5 Ekim 2019’da düzenlenecek. Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, Türkiye ihracatında önemli bir yere sahip olan iklimlendirme sektörünün 2017’de yüzde 11,8 büyüme kaydettiğini söylerken, sektörün 2023 yılına kadar 12 milyar dolarlık ihracat hedeflediğinin altını çiziyor.

“Sektörün bu potansiyelini uluslararası fuarlarda sergilemesi büyük önem taşıyor. ISK-SODEX olarak iklimlendirme sektörünü ileriye taşıyacak önemli adımlar atıyoruz. Bu yıl 7-10 Şubat tarihlerinde düzenlediğimiz fuar hem sektör hem de ülke adına çok başarılı geçti. Yabancı katılımcı ve ziyaretçi sayılarında çok ciddi artışlar kaydettik. Bu başarıyı arttırarak devam ettirme noktasında her yıl kendimizi yeniliyoruz” diyerek devam eden Kühnel, sektör temsilcileriyle yaptıkları görüşmelerde yeni talepler aldıklarını ve yeni alanlarla birlikte forum ve panellerin sayısını çoğaltıp fuar içeriğini zenginleştirmeyi hedeflediklerini vurguluyor. İstanbul’u, 2019’da da ulusal ve uluslararası katılımcılarıyla iklimlendirme sektörünün kalbi haline getireceklerini dile getiren Kühnel, “İklimlendirme sektörü ihracata yönelik yol haritasına 2019 için Güney Amerika ülkelerini de dâhil etti. Türkiye ihracatçıları için bu ülkelerin son derece önemli olduğu biliyoruz ve fuara katılımları noktasında biz de çalışmalarımıza hız verdik. Bunun yanı sıra Almanya, İngiltere ve İtalya gibi gelişmiş ülkelerin Türkiye için stratejik pazarlar olduğunu görüyoruz. ISK-SODEX 2019 stratejik pazarların tamamından uzman katılımcıları ve ziyaretçileri buluşturacağımız bir fuar olacak. Fuar sürecinde destekleyici programlar yürütecek; katılımcı ve ziyaretçilere tanışma, iş bağlantıları kurma, bilgi ve deneyim paylaşımı konusunda yeni imkânlar sunacak, B2B görüşmelerine ağırlık vereceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Deutsche Messe’nin Türkiye iştiraki Hannover Messe Sodeks Fuarcılık tarafından organize edilen ISK-SODEX Fuarı, 2-5 Ekim 2019 tarihlerinde, ISKAV, DOSIDER, İSKİD, İZODER, TTMD, POMSAD, SOSİAD, ESSİAD, MTMD ve KBSB işbirliğiyle Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.