Skip to content

GÜNDEM

ARALIK 2016 SAYI: 103

İMDER Ve İSDER’den 7 Bölge 7 Okul Projesı’ne Destek

MAKFED üyesi derneklerden İMDER ve İSDER, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’yle imzaladığı “7 Bölge 7 Okul Projesi” protokolü kapsamında, Bursa Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İş Makineleri Bölümü’ne forklift hibe etti.

Bursa Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen törende söz alan İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan, “Yeni teknolojileri bilen ve uygulayan, çağa uyumlu nesiller yetiştirilmesi ve nitelikli eleman talebinin karşılanmasında önemli bir adım niteliğinde olan, Milli Eğitim Bakanlığı ile imzaladığımız protokol kapsamında bir okulumuza daha ulaşmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İMDER ve İSDER olarak yürüttüğümüz projemiz çerçevesinde üyelerimizle birlikte Türkiye’nin dört bir yanından pek çok okula ulaşarak sektörümüzü yakından tanımaları adına faaliyetler yürüttük” dedi. Amaçlarının, öğrencilerin teoride öğrendiklerinin pratiğe aktarmaları arasındaki kopukluğu gidermek olduğunu vurgulayan Akbaytogan, eğitim komitesiyle çıktıkları bu yolda çalışmalarının meyvelerini en kısa zamanda almaya başlayacaklarına inandıklarını belirtti. Akbaytogan konuşmasının sonunda bu protokolün ve etkinliğin gerçekleştirilmesine destek veren İMDER ve İSDER Eğitim Komitesi’ne, Milli Eğitim Bakanlığı’na ve Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimine ve öğretmenlerine teşekkür etti.

“SANAYİCİLERİMİZİN DESTEĞİ ÖNEM TAŞIYOR”

İMDER ve İSDER Eğitim Komitesi Başkanı Uğur Güllü ise sektörün nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik gerçekleştirilen hibelerin, iş makineleri bölümlerinin güçlenmesiyle sektörün ve öğrencilerin geleceği adına değerli yatırımlar olduğunu vurguladı. Güllü, eğitim komitesi olarak mesleki eğitime yönelik çalışmalarının aynı hızda devam edeceğinin altını çizdi. Osmangazi Kaymakamı Enver Ünlü de konuşmasında sanayicinin bu türden desteklerinin, mesleki eğitimdeki uygulamalı derslerin, meslek standartlarını karşılayacak seviyeye gelmesinde önemli bir rolü olduğunu belirtti. Ünlü teknik eğitimin yeterliliği ve kalitesinin ülkelerin günümüzdeki konumlarının belirlenmesinde etkili olduğunu ifade ederken, sektörün ihtiyacı olan nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasının önündeki engellerin de kalkabileceğini belirtti. Açılış konuşmalarının ardından kurdele kesimine geçilen teslim töreninde, forkliftin anahtarı okulun bölüm şefine teslim edildi.