Skip to content

GÜNDEM

OCAK 2018 SAYI: 116

İMDER’de Görev Değişimi

İş ve inşaat makine ve ekipmanları sektörünün yüzde 93’ünü temsil eden Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği’nin 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı 21 Şubat’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. Yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı sonucunda İMDER’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı Merih Özgen oldu.

Iki dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenen Halil Tamer Öztoygar, 15 yıldır İMDER çalışmalarının birebir içerisinde bulunmaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirdiği konuşmasında, İMDER’in sektöre ilham veren bir dernek olduğunun altını çizdi. Öztoygar, birlikte çalışma şansı bulduğu Yönetim Kurulu üyelerine, dernek üyelerine, komite başkanları ve genel sekreterlik çalışanlarına da özverili çalışmaları için teşekkürlerini sundu.

Genel Kurul’da, İMDER’in yeni dönem Yönetim Kurulu da belirlendi. 2018-2019 dönemi İMDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine ise daha önce İMDER çatısı altında İmalat Komitesi Başkanlığı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı gibi çeşitli aktif görevlerde bulunan Merih Özgen seçildi. Özgen, Genel Kurul sonrasında yaptığı konuşmada, sektördeki güçlü yapısı ve hız kesmeyen başarılı faaliyetleriyle adından söz ettiren İMDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini devralmaktan gurur duyduğunu belirtirken, kendisine güvenerek bu göreve layık gören üyelere teşekkür etti. Uzun yıllara dayanan sektör tecrübesi ile İMDER’in gelecek dönemdeki yol haritası için çalışacaklarını dile getiren Özgen, sektörün ve Türkiye’nin dünyadaki konumunu sağlamlaştıracak ve üst sıralara taşıyacak olan İMDER çalışmalarının katlanarak artacağını vurguladı.

Özgen, konuşmasında, sektörel çalışmalardan eğitim faaliyetlerine, uluslararası ilişkilerden resmi kurumlarla ilişkilere ve mevzuat çalışmalarına kadar her alanda milli ekonomi ve sektörün büyümesi ana gayesiyle çalışma rotası izleyeceklerinin de altını çizdi.