Skip to content

GÜNDEM

EYLÜL 2018 SAYI: 124

İSDER Avrupa Örgütlerınde Kök Salıyor

İSTİF MAKİNALARI DİSTRİBÜTÖRLERİ VE İMALATÇILARI DERNEĞİ (İSDER), AVRUPA İSTİF MAKİNALARI FEDERASYONU (FEM) TARAFINDAN 13-14 EYLÜL TARİHLERİNDE BELÇİKA’NIN ANTWERP KENTİNDE DÜZENLENEN KONGREYE KATILDI. AVRUPA’NIN İSTİF MAKİNELERİ ALANINDAKİ EN GÜÇLÜ YAPISI OLAN FEM’İN YENİ YÖNETİMİNDE YER ALAN İSDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI ENDER AKBAYTOGAN, TÜRK İSTİF MAKİNELERİ SEKTÖRÜNÜ TEMSİL EDECEK.

Avrupa istif makineleri sektörünün 100’den fazla temsilcisi, endüstriyi değiştiren ve gelecekteki zorluklara çözüm sunacak yenilikleri öne çıkarmak için 13-14 Eylül tarihlerinde Antwerp’te bir araya geldi. İntralojistik sistemler, forkliftler, depo ve raf sistemleri, vinç ve kaldırma ekipmanları gibi FEM çatısı altında yer alan ürün grupları hakkında iki gün boyunca süren toplantıların ardından, FEM Genel Kurul Toplantısı ve kongre programına geçildi. FEM Genel Kurulu’nda, önümüzdeki iki yıl için görevde kalacak yeni yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu belirlenirken, İSDER Yönetim Kurulu Başkanı Ender Akbaytogan da Türk istif makineleri sektörünü temsilen FEM Yönetim Kurulu’na seçildi. Önceki dönemde FEM Depo ve Raf Sistemleri Komitesi Başkanlığı ve FEM Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Jos de Vuyst ise yeni FEM Yönetim Kurulu Başkanı oldu. Kongrenin kapanışında ise FEM’in bir yıl önce üniversite öğrencileriyle iletişime geçerek başlattığı, endüstriyi dönüştürecek heyecan verici trendler hakkında fikirlerini ortaya koyma fırsatı veren “Akıllı Lojistik Yarışması”nın ödül töreni gerçekleştirildi ve seçilen yetenekli öğrenciler kongre sırasında düzenlenen ödül töreninde fikirlerini katılımcılarla paylaştı.

AVRUPA İLE DAHA GÜÇLÜ BAĞLAR KURULACAK

FEM, 14 ülkeden istif makineleri alanında ülkelerinin en önemli derneklerini bünyesinde barındırıyor. Üretici firmalar için çevre, güvenlik, enerji gibi çeşitli alanlarda ekipmanın tasarımından kullanım ömrünün sonuna kadar tüm döngüsünü etkileyecek standartlar belirleyen FEM, bu standartlara uyum sağlayabilen firmalara logosunu kullanma yetkisi veriyor. Avrupa standartlarında üretim anlamı taşıyan FEM logosu, teknolojik yeterlilik ve güvenli teknik standartlar anlamlarını içeriyor. İSDER, bu logonun üretici firmalara verilmesi yetkisine sahip Türkiye’deki tek kurum olarak faaliyet gösterirken, FEM Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilerek federasyon içerisindeki yerini güçlendiren İSDER, böylece üyeleri ve Avrupa arasındaki ilişkilerin daha aktif ve güçlü olmasının da yolunu açmış oldu.