Skip to content

GÜNDEM

MAYIS 2017 SAYI: 108

İSKİD, EUROVENT’in Başkan Yardımcısı Oldu

İklimlendirme Soğutma Klima İmalatçıları Derneği’nin (İSKİD) 2013-2014 Yönetim Kurulu Başkanı Naci Şahin, 2018 Yılında İSKİD adına Avrupa Soğutma ve Havalandırma Cihazı Üreticileri Derneği (EUROVENT) Yönetim Kurulu Başkanı olmak üzere Birinci Başkan Yardımcılığı görevine seçildi.

Fransa’nın Versay şehrinde 19 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen EUROVENT 60. Genel Kurulu’nda Alex Rasmussen’in görev süresi bir yıl daha uzatılırken birinci başkan yardımcılığına önümüzdeki yıl EUROVENT Yönetim Kurulu Başkanı olmak üzere, İSKİD adına Naci Şahin seçildi. İSKİD, Avrupa Birliği ülkelerinde iklimlendirme sektörü ile ilgili standart, kanun, yönetmelik gibi dokümanların hazırlanmasında en etkin kurum unvanına sahip EUROVENT’e 2000 yılında üye oldu ve bu tarihten itibaren kurumdaki etkinliğini her geçen yıl artırdı.

İSKİD halihazırda EUROVENT’in toplantılarına düzenli katılarak sektörle ilgili Avrupa Birliği ülkelerinde çıkarılacak ya da çıkarılmış yönetmelikler hakkında Türk üreticilerin görüşlerini iletiyor, normların şekillenmesine katkı sağlayarak üyelerini AB standartlarına taşıma konusunda etkin faaliyetler yürütüyor. Bu kapsamda Şahin’in üstlendiği görev, Türkiye’nin, Avrupa iklimlendirme sektöründeki önemine işaret ediyor. Şahin’in birinci başkan yardımcısı olduğu EUROVENT Yönetim Kurulu’nda, Belçika Agoria dernek temsilciliğini üstlenen David Jacobs ve Finlandiya’dan FABSI’yi temsil eden Mika Halttunen ise diğer başkan yardımcıları olarak kurula seçildi.