Skip to content

GÜNDEM

OCAK 2018 SAYI: 116

KBSB Yeni Yönetimini Seçti

Kazan ve Basınçlı Kap Sanayicileri Birliği Derneği’nin (KBSB) Olağan Genel Kurul Toplantısı 8 Şubat tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi. Ahmet Cevat Akkaya’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildiği toplantıda yeni yönetimde görev yapacak isimler de belirlendi.

Kazan ve basınçlı kap imalatçılarını tek çatı altında toplayarak , ulusal sanayiyi ortak standartlar çerçevesinde gelişmiş ülkeler seviyesine getirmeyi amaçlayan derneğin genel kurul toplantısına; Almanya Kazan İmalatçı Dernekleri Federasyonu Başkanı Andreas Lucke, Hannover Fairs Turkey Genel Müdürü Alexander Kühnel, Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) Genel Sekreteri Zühtü Bakır ile çeşitli kamu kurum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Genel kurulun açılışında yaptığı konuşmada, üç dönemdir başkanlık görevini üstlendiğini kaydeden Hacı Ahmet İlhan, derneğin bugüne kadar sürdürdüğü faaliyetleri anlattı. İlhan’ın konuşmasının ardından gündemin ilgili maddeleri doğrultusunda yeni dönemde görev alacak; yönetim, denetleme, etik kurulu üyelerinin yanı sıra MAKFED temsilcileri de belirlendi. KBSB Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilen Ahmet Cevat Akkaya, genel kurula teşekkür etti. Toplantı, KBSB’ye 25 yıldan fazladır üye olan firma temsilcilerine onur plaketi takdim edilmesiyle sona erdi. Genel kurul toplantısın ardından geleneksel sektör yemeği gerçekleştirildi.

1985 yılında İstanbul’da kurulan KBSB’nin hedefleri arasında Türkiye’nin ihtiyacı olan kazan ve basınçlı kapların yurt içinde üretilmesini sağlamak, bu konularda üyelerine destek olmak ve kamuoyunu bilgilendirmek yer alıyor.