Skip to content

GÜNDEM

ARALIK 2017 SAYI: 115

MAİB, Tayland’dan Gelen Özel Nitelikli Alım Heyetini Ağırladı

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu ve Makine İhracatçıları Birliği (MAİB) organizasyonuyla Türkiye’ye gelen “Özel Nitelikli Alım Heyeti” programı kapsamında Taylandlı ekip, 12-15 Aralık tarihlerinde Ankara, Konya, Burdur ve İzmir’deki çeşitli firmaları ziyaret ederek temaslarda bulundu.

Tarım makineleri alanında çalışmalarını sürdüren Özel Nitelikli Alım Heyeti, tarım makineleri üretici firmalarının yanısıra Myanmar’da yeni başladıkları savunma sanayi projeleri için savunma sanayisine yönelik araç üretimi yapan bir firmayı da ziyaret etti. Heyete, Ankara ve Konya’daki ziyaretleri sırasında MAİB Uzmanı A. Tuğçe Karabörk Okan eşlik etti.

DÖRT FARKLI ŞEHİRDEKİ FİRMALAR ZİYARET EDİLDİ

12 Aralık’ta ilk olarak Ankara’da Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği’ni (TARMAKBİR) ziyaret eden heyet, TARMAKBİR yetkililerinden Türkiye’nin tarım makineleri üretimi ve çeşitli konularla ilgili detaylı bilgi alma fırsatı buldu. Ankara’da firma ziyaretlerinde de bulunan heyet daha sonra Konya, Burdur ve İzmir’deki firmaların üretim tesislerini gezdi. Firma ziyaretleri kapsamında yetkililerden detaylı bilgi alan Özel Nitelikli Alım Heyeti firma ziyaretleri 15 Aralık’ta sona erdi.