Skip to content

GÜNDEM

ARALIK 2018 SAYI: 127

MAİB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ZEYNEP ERKUNT ARMAĞAN ASYA-PASİFİK BÖLGESİNİN EN BAŞARILI KADIN GİRİŞİMCİSİ

“DÜNYADA TRAKTÖR ÜRETEN İLK KADIN” GİRİŞİMCİ OLAN ZEYNEP ERKUNT ARMAĞAN, ASYA PASİFİK TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONFEDERASYONU (CACCI) KADIN GİRİŞİMCİ KONSEYİNİN PROJESİ OLAN ASYA PASİFİK KADIN GİRİŞİMCİ ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ OLDU.

Bugüne kadar onlarca uluslararası ödülün sahibi olan Erkunt Traktör Yönetim Kurulu Başkanı ve MAİB Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Erkunt Armağan, 23 Kasım tarihinde İstanbul’da gerçekleşen 32’nci CACCI Konferansında “Asya Pasifik Kadın Girişimci” ödülüne layık görüldü.

CACCI Kadın Girişimci Konseyinin (CWEC) bir projesi olan Asya Pasifik Kadın Girişimci Ödülü, Asya-Pasifik bölgelerinde mükemmel kadın girişimcileri tanımayı ve tanıtmayı amaçlıyor. Sadece kendi işlerinde başarılı olmakla kalmayıp, aynı zamanda kendi ülkelerinin iyiliği için kurumsal sosyal sorumluluğu da ön plana taşıyan ödül, CACCI tarafından her iki yılda bir CACCI Konferansı ile birlikte veriliyor ve CACCI Birincil Üyesi tarafından aday gösterilen tüm kadın girişimcilere açık şekilde düzenleniyor. Bu kapsamda, 23-24 Kasım tarihleri arasında 32’ncisi düzenlenen CACCI Konferansı ve Asya Pasifik Zirvesinde TOBB tarafından ödüle aday gösterilen Erkunt Armağan, 30 ülkenin kadın girişimcileri arasında öne çıkarak bu anlamlı ödülün sahibi oldu.

İş dünyasındaki başarısı, kadınların iş ve sosyal hayatlarını güçlendirmeye yönelik yaptığı çalışmaları, birçok STK’da üstlendiği görevleriyle hem sektörün hem de genç girişimcilerin ilham kaynağı oluşu, sosyal sorumluluk projeleri ve eğitime verdiği destekler nedeniyle “Asya Pasifik Kadın Girişimci” ödülüne layık görülen Erkunt Armağan, halen MAİB Yönetim Kurulu Üyeliğinin yanı sıra TOBB Makine Sektör Meclisi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, TOBB Otomotiv Sektör Meclisi Üyeliği ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Üyeliği görevlerini de eş zamanlı olarak sürdürüyor.

37 yıllık iş hayatında birçok ödüle aday gösterilen Erkunt Armağan, ödülü teslim alırken yaşadığı heyecanı ve düşüncelerini ise şu sözlerle ifade ediyor: “İyi bir yönetici/ girişimci olmak tek başına yeterli olmaz. Bildiklerimizi ve gördüklerimizi aktarmalı ve kadınlarımıza, gençlerimize, girişimcilerimize ve öğrencilerimize yürüyecekleri yeni yollar açmalıyız. Pes etmemeleri, çok ama çok çalışmaları gerektiğini anlatmalıyız. Girişimci kadınlarımız, karşılarına çıkan engelleri bir bir aşarken, geri dönüp baktığında yalnız kendisine değil ailesine, şirketine, sektörüne ve milletine faydalı bir insan olabildiğini görmeli. Tüm çalışmalarımda bu noktaya dikkat ettim ve ilham olduğum herkese, inandıklarının arkasından gitmelerini tavsiye ettim. Bu ödülü sadece kendi adıma değil, şirketimde ve katkıda bulunmaya çalıştığım tüm organizasyonlarda benimle birlikte çalışan takım arkadaşlarım ve dünyada başarılı çalışmalarıyla örnek yaratan tüm kadın girişimciler adına alıyor; başta TOBB Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere beni bu ödüle aday gösteren ve ödüle layık bulan uluslararası CACCI jürisine teşekkürlerimi sunuyorum.”