Skip to content

GÜNDEM

ARALIK 2016 SAYI: 103

Makine Hikayeleri 50+ Devam Ediyor

Türk makine sektöründe 50 yıldan daha uzun bir süredir faaliyet gösteren firmaların anlatıldığı “Makine Hikayeleri 50+”nın beşinci kitabı için hazırlıklar başladı.

Bu kitapta da serinin diğer kitaplarında olduğu gibi, 50 yıldan daha uzun bir süredir Türk makine sektöründe hizmet vermiş firmaların hikayeleri işlenecek. Bugüne kadar 109 firmanın konuk edildiği serinin beşinci kitabında da Türk sanayisinin önünü açan Türkiye’nin Makinecileri’nin kuruluşlarından bugünlerine uzanan hikayeleri okuyucuya aktarılırken, kurumların üçüncü hatta dördüncü kuşak temsilcileri ile kurucu kuşaklar arasındaki geçiş sürecine de değinilecek; başarılar kadar başarısızlıklara, imkânsızlıklar içindeki umutlara, mutluluklar ve hayal kırıklıklarına da yer verilecek. Serinin diğer kitaplarında da olduğu gibi yine Moment Expo dergisi ile dağıtımı yapılacak olan “Makine Hikayeleri 50+”nın beşinci kitabının, yaklaşık yedi ayda tamamlanması öngörülüyor.

İlki 2012 yılında yayımlanan “Makine Hikayeleri” ile başlayan ve zaman içerisinde “Türk Makine Sektörünün Örgütlenme Tarihi” ve “Doğadan Düşünme Araçları” kitaplarıyla devam eden seri, Türk makine sektörünün geçmişine olduğu kadar geleceğine de ışık tutmaya devam edecek.