Skip to content

OAİB DEN

OCAK 2019 SAYI: 128

MOBİLYA VE KÂĞIT SEKTÖRÜ ANTALYA’DA BULUŞTU

ORTA ANADOLU MOBİLYA, KÂĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ TARAFINDAN 14-16 ARALIK 2018 TARİHLERİNDE ANTALYA’DA DÜZENLENEN SEKTÖR BULUŞMASINDA, KÜRESEL EKONOMİK GELİŞMELERİN MOBİLYA, KÂĞIT VE ORMAN ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜNE ETKİLERİ TARTIŞILDI.

Gelişen dünya ve trendlerinin ele alındığı, ihracatçılara sağlanan devlet destekleri ve kişisel gelişim konularında paylaşımların yapıldığı Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Üye Buluşması etkinliğine, Yönetim Kurulu Üyelerinin yanı sıra 37 firma temsilcisiyle birlikte Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği uzmanları katıldı. Orta Anadolu Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı A.Tahsin Ata’nın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlikte OAİB Genel Sekreter Yardımcısı Esra Arpınar “İhracata Yönelik Devlet Yardımları” konulu bir sunum gerçekleştirirken, yönetim kurulu üyeleri ve katılımcılar arasında soru-cevap şeklinde düzenlenen oturumda ise sektör sorunları ele alındı. Ekonomist, araştırmacı ve yazar Dr. Rüştü Bozkurt’un “Dünyada ve Türkiye’de Güncel Ekonomik Gelişmeler” başlıklı konuşmasının ardından ise psikolog Ozanser Uğurlu “İyi Hissetmeyi Seç” başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. Program süresince açılan “Devlet Yardımları” masasında da devlet destekleri hakkında katılımcılara detaylı bilgiler aktarıldı.

Etkinlik kapsamında üstünde en çok durulan konulardan biri de mobilya, kâğıt ve orman ürünleri ihracatının yükseltilmesi ve yeni pazarlar yaratılması konusu oldu. Katılımcılar, bu konularda ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını ve birlikte hareket etmeleri gerektiğinin altını çizerken, sektör temsilcileri için oldukça faydalı bulunan etkinliğin her yıl düzenli aralıklarla tekrar edilmesi yönünde görüş birliğine varıldı.