Skip to content

OAİB DEN

MAYIS 2019 SAYI: 132

MOSBUILD 2019 25. KEZ GERÇEKLEŞTİ

ANKARA DEMIR VE DEMIR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BIRLIĞI 2-5 NISAN TARIHLERI ARASINDA RUSYA’NIN BAŞKENTI MOSKOVA’DA DÜZENLENEN MOSBUILD 2019 FUARINA ILK KEZ KATILARAK, ULUSLARARASI ALICILARI HİZMETLERİ VE ÜYELERİ HAKKINDA BILGILENDIRDI.

Rusya’nın başkenti Moskova’daki Crocus Exhibition Center’da bu yıl 25’inci kez kapılarını açan MosBuild Uluslararası Yapı ve İç Dekorasyon Fuarına ilk kez katılan Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği, ziyaretçilerine ve fuarda bulunan uluslararası alıcılara hem Türkiye’deki sektörü tanıttı hem de ürün ve hizmetleri hakkında bilgiler vererek olası iş birliklerini araştırdı. Fuara, Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ceceli, Yönetim Kurulu Üyeleri Belma Yılmazyiğit, Vedat Yalçın ve Ahmet Şuyun ile Genel Sekreterlik Hukuk Birimi Uzmanı Aycan Çelikten katılırken, Birlik standını Moskova Büyükelçisi Mehmet Samsar ile Moskova Ticaret Başmüşaviri Ferüdün Başer de ziyaret etti.

Rusya’nın en geniş sektörel dağılımına sahip olan MosBuild fuarında yapı malzemeleri, boya, dekoratif malzemeler, banyo ve seramik ürünler, kapı kilitleri, döşemeler, duvar kâğıtları, aydınlatma ve elektrik ürünlerine ait ürün ve hizmetler toplam 80 bin metrekarelik alanda sergilendi. 40 ülke ve Rusya’nın 83 bölgesinden toplam 1200 katılımcı firmanın yer aldığı fuarı 77 bin 338 kişi ziyaret etti.