Skip to content

GÜNDEM

MAYIS 2018 SAYI: 120

PAGDER’de “Selçuk Gülsün” Dönemi Başladı

Yarım asra dayanan köklü geçmişiyle Türkiye’nin en deneyimli iş dünyası örgütlerinden olan Plastik Sanayicileri Derneği’nin (PAGDER) 37nci Olağan Genel Kurulu Toplantısı’nda, üç yıl boyunca Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Reha Gür, bayrağı Selçuk Gülsün’e devretti.

Plastik Sanayicileri Derneği’nin 37’nci Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Denetim Kurulu Üyeleri’nin seçildiği toplantı, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç ve İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Pelister ile PAGDER üyelerinin katılımıyla 12 Mayıs’ta İstanbul’da gerçekleştirildi. 2019 yılında 50’nci kuruluş yılını kutlayacak olan Türkiye’nin ilk sivil toplum yapılanmalarından biri olan PAGDER’in 37’nci Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda, tek liste ile girilen seçimde Selçuk Gülsün başkanlığındaki yönetim listesi PAGDER’in 2018-2021 dönemini devraldı.

Genel Kurul’un açılışında konuşan 36’ncı Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Reha Gür, “Göreve başlarken verdiğimiz sözlerin ışığında ve yenilikçi bakış açısıyla, verimlilik esaslı, takım çalışması içerisinde, kurumsallaşma çıtasını üst noktaya çıkaracak çalışmalar ortaya koymaya gayret ettik. 23 yıllık iş hayatımda kendimce önemli işler yaptım ancak PAGDER başkanlığının verdiği keyfi bana hiçbir görev ve iş vermedi. Bana böyle bir onuru bahşettiğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Yapılan oylama sonucunda oy birliği ile yönetim kurulu başkanı seçilen Selçuk Gülsün ise teşekkür konuşmasında, PAGDER’i 2018- 2021 döneminde daha sağlam temelleri olan, kendi imkânlarıyla geleceğini garanti altına almış bir kurum noktasına getirme hedefiyle çalışacaklarını söylerken, “Önceki dönemlerden gelen kıymetli değerlerle, bu dönem önemli adımlar atacağız” değerlendirmesinde bulundu.

2019’DA YABANCI ALICILAR İSTANBUL’DA AĞIRLANACAK

Konuşmasında, 2019 yılının Mart ayında İstanbul’da “Türk Plastik Buluşmaları” düzenleyecekleri bilgisini de paylaşan Gülsün, “Organizasyon kapsamında dünyanın büyük alıcıları ve plastik işleyicilerini Türkiye’ye getirerek sektör firmalarımıza iş imkânı sağlayacağız” derken, bugüne kadar Fransa, Portekiz ve ABD’de düzenlenen bu etkinliğin Türkiye operasyonunu üstlenerek, dünyadan 200 firmayı Türkiye’ye getirip PAGDER üyelerinin ticari faaliyetlerine katkı sunacak marka bir etkinliğe imza atacaklarını ifade etti. PAGDER ASLAN Plastikçiler İhtisas Özel Organize Sanayi Bölgesi’nin sektör için önemli bir değer olduğuna da dikkat çeken Gülsün, 2012’de kurulan organize sanayi bölgesinin üst yapı yatırımlarına hazır hale gelmek üzere olduğu müjdesini de katılımcılara aktardı.