Skip to content

OAİB DEN

AĞUSTOS 2018 SAYI: 123

Türk Seramik Sektörü Bir Araya Geldi

Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği (TURKISHCERAMICS) tarafından düzenlenen ve seramik sektör temsilcilerini bir araya getiren “Seramik Sektör Toplantısı” 18 Temmuz’da İstanbul Hilton Bomonti Otel’de gerçekleşti. Toplantı, sektörün en önemli firma temsilcilerinden oluşan yaklaşık 60 sektör profesyonelinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıda, TURKISHCERAMICS Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz tarafından yapılan sunumda, Türkiye’nin yıllara göre seramik sektöründe gerçekleştirdiği ihracatın karşılaştırmalı istatistikleri paylaşıldı; ayrıca Türk seramik kaplama malzemeleri ve sağlık gereçleri sektörlerinin dünya seramik pazarındaki durumu ve hedefleri değerlendirildi.

TURKISHCERAMICS Şube Müdürü Erinç Tarhan tarafından yapılan sunumda ise TURKISHCERAMICS’in gerçekleştirdiği yurt içi ve yurt dışı faaliyetler hakkında katılımcılar bilgilendirildi. Ayrıca, TURKISHCERAMICS ekonomi danışmanı Can Fuat Gürlesel tarafından yapılan “Dünya ve Türkiye Ekonomisi ile İnşaat Sektöründe Gelişmeler ve Seramik Sanayisinde Beklentiler” başlıklı sunumda da sektör temsilcileri ile dünya ve Türkiye ekonomisindeki son gelişmeler ve beklentiler paylaşıldı.

Programın ikinci bölümünde ise sektör temsilcilerinin katılımı teşvik edilerek, ihracatın artırılmasına yönelik öneriler ve hedef ülkeler hakkında beklentiler tartışıldı.

Toplantı sonunda, seramik sektör toplantılarına önümüzdeki dönemlerde de düzenli olarak devam edilmesine karar verildi.