Skip to content

OAİB DEN

MART 2019 SAYI: 130

TURKISHCERAMICS, İSPANYA’DA BOY GÖSTERDİ

BU YIL 35’INCISI DÜZENLENEN VE SERAMIK SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLI KÜRESEL BULUŞMALARINDAN BIRI OLAN CEVISAMA FUARINA 460 FIRMA KATILIRKEN, FUARI YAKLAŞIK 100 BIN SEKTÖR PROFESYONELI ZIYARET ETTI. CEVISAMA FUARINA KATILAN TURKISHCERAMICS ISE FUARLA EŞ ZAMANLI OLARAK ÖNEMLI SEKTÖR TANITIM ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTIRDI.

İspanya’nın Valensiya kentinde 28 Ocak-1 Şubat tarihlerinde 35’inci kez düzenlenen Uluslararası Mimari Seramik, Banyo ve Mutfak Mobilyaları, Hammadde, Cam ve Makine Fuarı, kısa adıyla Cevisama Fuarı, bu yıl da yüz bin sektör profesyonelini bir araya getirdi.

460 firmanın ürün ve hizmetleriyle yer aldığı fuara bir stand ile katılan Turkishceramics ise fuar süresince çeşitli görüşmeler ve temaslarda bulundu; Türk seramik sektörünün tanıtımı adına önemli çalışmalar gerçekleştirdi.

Bu kapsamda, Turkishceramics Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz ve beraberindeki heyet ASCER (Spanish Ceramic Tile Manufacturers’ Association), FEBAN (The Spanish Federation of Bathroom Equipment Associations), ASEBAN (Spanish Association of Sanitaryware Manufacturers) gibi İspanya’daki sektörle ilgili önemli kurumlarla iş birliği ve çalışma imkânları için temaslarda bulunurken, yabancı sektörel yayın organlarının temsilcileriyle Türk seramik sektörünün yurt dışındaki tanıtımı konusunda atılabilecek adımlar da görüşüldü. Yine, fuar kapsamında yapılan tanıtım çalışmaları kapsamında, şehir içinde 250 adet taksi ilanıyla “Turkishceramics” markası vurgulandı ve Salabagno dergisinin Aralık 2018 ve Ocak 2019 tarihli sayılarında reklam tanıtım faaliyetleri gerçekleştirildi. Dördü seramik sektöründen olmak üzere toplam 15 Türk firmasının katıldığı fuarda, Turkishceramics standı Barselona Ticaret Müşaviri Elif Taşyürek tarafından da ziyaret edildi.