Skip to content

GÜNDEM

ARALIK 2018 SAYI: 127

TÜRKİYE’NİN MAKİNECİLERİ, BAUMA CHINA FUARINDA YERİNİ ALDI

TÜRKİYE’NİN MAKİNECİLERİ 27-30 KASIM TARİHLERİNDE ÇİN’İN ŞANHAY KENTİNDE DÜZENLENEN 9. İŞ, İNŞAAT VE MADENCİLİK MAKİNELERİ FUARI BAUMA CHINA’YA KATILARAK, ZİYARETÇİLERE TÜRK MAKİNE SEKTÖRÜNÜN ÜRETİM GÜCÜ HAKKINDA BİLGİ VERDİ.

Türkiye’nin Makinecileri, Çin’in Şanhay kentinde gerçekleştirilen Bauma China Fuarına, İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından düzenlenen milli katılım organizasyonu çerçevesinde katıldı. “Asya Endüstrisinin Geleceği: Akıllı, Dijital ve Daha Sürdürülebilir” temasıyla kapılarını açan ve Türkiye’den toplam 22 katılımcının yer aldığı fuarda iş ve inşaat makineleri sektörü ürünleri sergilendi.

İki yılda bir gerçekleştirilen ve bu yıl bir öncekine göre daha canlı geçen fuara Türkiye’nin Makinecileri’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sevda Kayhan Yılmaz, Makine Şube Müdürü Mehtap Önal ve Makine Şubesi Uzmanı Aydan Işıl Aydın katıldı. MAKFED üyesi derneklerden İstif Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Derneği (İSDER) temsilcisi de Türkiye’nin Makinecileri’nin standında ziyaretçilere Türk makine sektörü ve dernek üyeleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca MAKFED üyesi derneklerden Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) de fuara kendi standıyla katılarak, yerli ve yabancı ziyaretçileri dernek çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

SEKTÖR PAYDAŞLARIYLA TEMASLARDA BULUNULDU

Türkiye’nin Şanhay Başkonsolosu Sabri Tunç Angılı’nın da ziyaret ettiği Türkiye’nin Makinecileri’nin standında, fuar süresince, Çin İnşaat Makineleri Derneği (CCMA), İtalyan İş Makineleri Derneği (UNACEA), iş makineleri sektöründeki araştırmalarıyla sektörün öncü kurumları arasında yer alan Off- Highway Research, Avrupa İş Makinaları Federasyonu (CECE) ile Uluslararası Platform Federasyonu (IPAF) yetkilileriyle de görüş alışverişinde bulunuldu ve işbirliği olanakları değerlendirildi.

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Bauma China Fuarına 38 ülkeden 3 bin 350 firma katıldı. Dört gün boyunca 212 bin 500 kişinin ziyaret ettiği fuar kapsamında Türkiye’nin Makinecileri’nin standında, sektör üyeleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verildi.