Skip to content

GÜNDEM

EYLÜL 2018 SAYI: 124

Türkiye’nin Makinecileri IMTS Fuarı İçin Şikago’daydı

TÜRKİYE’NİN MAKİNECİLERİ, HEDEF ÜLKE ABD’NİN ŞİKAGO KENTİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ULUSLARARASI İMALAT TEKNOLOJİLERİ FUARI IMTS’YE KATILARAK TÜRK MAKİNE SEKTÖRÜNÜN İMAJININ GÜÇLENDİRİLMESİNE YÖNELİK ÖNEMLİ BİR ÇALIŞMAYA DAHA İMZA ATTI.

Türkiye’nin Makinecileri, 10- 15 Eylül tarihleri arasında ABD’de düzenlenen ve imalat teknolojileri alanındaki en önemli fuarlar arasında gösterilen IMTS Fuarı’na katıldı. ABD Üretim Teknolojileri Birliği (AMT) tarafından organize edilen ve bu yıl 32’nci kez düzenlenen IMTS Fuarı’nda Türkiye’nin Makinecileri üçüncü kez yer aldı.

Üç yılda bir düzenlenen fuarla eş zamanlı olarak Hannover Messe USA çatısı altında; Integrated Automation Motion & Drives (IAMD) USA, Surface Technology USA, Comvac USA ve Industrial Supply USA Fuarları da gerçekleştirildi. 11’i Türk olmak üzere 2 bin 563 firmanın ürünlerini sergilediği organizasyonu altı gün boyunca 129 bin 415 kişi ziyaret etti.

Fuara, Türkiye’nin Makinecileri’ni temsilen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ağrikli ile Makine Şubesi Uzmanı Aydan Işıl Aydın ve Tuğçe Karabörk Okan katılarak ziyaretçileri Türk makine sektörünün çalışmaları ve üye firmaların faaliyetleri hakkında bilgilendirdi. Fuar boyunca katılımcı Türk firmaları ve çeşitli ülke derneklerinin temsilcileriyle görüşen Türkiye’nin Makinecileri, Birlik faaliyetleri hakkında bilgi vererek görüş alışverişinde bulundu. Türkiye’nin Makinecileri standını ziyaret eden Şikago Başkonsolosu Umut Acar da Türkiye’nin Makinecileri’nin faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) üyelerinden Makina İmalatçıları Birliği de (MİB) fuara kendi standıyla katıldı ve dernek çalışmalarıyla üyelerinin faaliyetleri hakkında ziyaretçileri bilgilendirdi.

Kuzey Amerika’nın en önemli üretim teknolojileri fuarı olarak nitelendirilen IMTS Fuarı uzman ziyaretçilerin yoğunluğuyla dikkat çekerken, Türkiye’nin Makinecileri de dünyanın en önemli makine ithalatçısı olan ABD pazarında fuarla eşzamanlı olarak gerçekleştirdiği tanıtım-reklam faaliyetleri, toplantılar ve çeşitli görüşmelerle etkin bir çalışmaya imza attı.