Skip to content

GÜNDEM

ARALIK 2018 SAYI: 127

TÜRKİYE’NİN MAKİNECİLERİ VTG FUARI İÇİN VİETNAM’DAYDI

TÜRKİYE’NİN MAKİNECİLERİ, 21-24 KASIM TARİHLERİNDE HO CHI MINH’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN TEKSTİL VE KONFEKSİYON TEKNOLOJİLERİ FUARI VTG VİETNAM’A KATILARAK, TÜRK MAKİNE SEKTÖRÜNÜN ÜRETİM GÜCÜNÜN ALTINI ÇİZDİ.

Türkiye’nin Makinecileri, tekstil ve konfeksiyon teknolojileri alanında bu yıl da Vietnam’ın Ho Chi Minh kentinde düzenlenen VTG Vietnam Fuarına katılarak, Türk makine sektörünün üretim gücünü Güneydoğu Asya’da bir kez daha sergiledi.

Tekstil makine-aksesuarları, ağartma-yıkama makineleri, boya ve kimyasallar, kumaş imalat makine-aksesuarları, nakış işleme ekipmanları, keçe, iplik ekipmanları, dokuma tezgâhları, örme makineleri ile lif, iplik ve dokuma gibi başlıklarını temsil eden 10 ülkeden 500 firmanın yer aldığı fuara, Türkiye’den de beş firma katılarak ürünlerini sergiledi. Fuara, Türkiye’nin Makinecileri’ni temsilen Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Ağrikli ile Makine Şubesi Uzmanları Aybüke Tuğçe Karabörk ve Bahar Özcan Kaynak katılarak, ziyaretçilere Türk makine sektörü ve üyeleri hakkında bilgi verdi. Fuar süresince ayrıca, Vietnam Sanayi ve Ticaret Bakanı’nın yanı sıra Hanoi Ticaret Müşaviri Volkan Şentürk de Türkiye’nin Makinecileri’nin standını ziyaret etti ve Mehmet Ağrikli ile temaslarda bulundu.