Skip to content

OAİB DEN

MART 2019 SAYI: 130

UNICERA 130 ÜLKEDEN 350 FİRMAYI AĞIRLADI

TÜRKIYE’NIN MARKA DEĞERI EN YÜKSEK FUARLARINDAN OLAN ULUSLARARASI SERAMIK BANYO MUTFAK FUARI UNICERA, 5-9 ŞUBAT TARIHLERINDE İSTANBUL’DA DÜZENLENIRKEN, 100 BIN METREKARE ALANDA GERÇEKLEŞEN FUARDA 130 ÜLKEDEN 350 FIRMANIN ÜRÜN VE HIZMETLERI SERGILENDI.

Banyo ürünleri, zemin- duvar kaplamaları, seramik işleme teknolojileri, mutfak ürünleri, dekorasyon ürünleri, ambalajlama, depolama gibi pek çok ürün grubunun bir arada sergilendiği, Türkiye’nin marka değeri en yüksek fuarlarından olan UNICERA’da bu yıl sektöre yön veren 350 firma, 1200’ün üzerinde markasıyla yer aldı. Seramik sektörünün dünya devleri İtalya, İspanya ve Almanya’nın yanı sıra Portekiz, Mısır, Hindistan, Çin, Tayvan, Sırbistan ve İran başta olmak üzere Avrupa, Uzak Doğu ve Sahra Altı Afrika ülkelerinden alıcıları da ağırlayan fuarın ikinci gününde, Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Tuna Turagay sektör temsilcileriyle görüşerek seramik sektörünün yükselen ihracat rakamları ve fuar süreciyle ilgili bilgi aldı.

Diğer yandan, Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği tarafından ağırlanan İspanya Salabagno dergisi editörü de fuarda seramik firmalarını yakından tanıma fırsatı yakaladı. Fuar kapsamında ayrıca, dünyaca ünlü tasarımcıların katıldığı seminerler de düzenlendi. İtalya’nın en önemli tasarımcılarından Antonio Bullo ile İspanya’nın en büyük tasarımcılarından Bern Donadeu’nun yanı sıra Carlo Ciciliot, Giuseppe Maurizio, Scutellà Hicham Lahlou, Johann Dück’ün katıldığı etkinliklerde, seramik sektörüne yön veren fikirler, tasarımlar, deneyimler ve öngörüler paylaşıldı.