Skip to content

OAİB DEN

ŞUBAT 2019 SAYI: 129

WORLD OF CONCRETE 2019 LAS VEGAS’TA GERÇEKLEŞTİ

22-25 OCAK TARİHLERİ ARASINDA ABD’NİN LAS VEGAS KENTİNDE DÜZENLENEN FUARA, ANKARA DEMİR VE DEMİR DIŞI METALLER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ İLK KEZ KATILDI.

Fuar kapsamında, Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği info standında ziyaretçilere sektöre yönelik bilgi verilirken, stand ziyaretçilerine Türkiye kültürünü yansıtan ürünler de ikram edildi. Fuara Ankara Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğini temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ceceli, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Şuyun, Osman Serdar Büyükbektaş, Fazlı Okursoy ile Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Yumuş ile Ar-Ge 1. Şube Uzmanı Zeynep Karaosmanoğlu katıldı.

Fuarın ilk günü Birlik standını Los Angeles Ticaret Ataşesi Mehmet Çetik de ziyaret etti. Fuar kapsamında ayrıca, 22 Ocak tarihinde Las Vegas Metro Ticaret Odası İş Geliştirme Yönetmeni Joe Green ve ekibi ile 23 Ocak tarihinde Latin Ticaret Odası üst düzey yöneticileriyle görüşmeler gerçekleştirildi. 24 Ocak tarihinde de Las Vegas Metro Ticaret Odası tarafından organize edilen “Preview Las Vegas” etkinliğine Türk yapı sektörünün tanıtımına ilişkin olarak stand ile katılım sağlandı. İki ülke arasındaki ticari ilişkileri güçlendirmeye yönelik yapılan ziyaret ve görüşmelerde, Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Ceceli ve Yönetim Kurulu Üyeleri Türk yapı sektörü hakkında bilgiler verdi.