Skip to content

KİTAP

MART 2019 SAYI: 130

YENİ NESİL YÖNETİCİLERE DUAYEN DERSLERİ

İş insanı ne iş yapar? Değişen dünyada yeni sorumlulukları nelerdir? Karşı karşıya olduğumuz küresel, yerel sorunların çözümüne iş insanları nasıl katkıda bulunabilir?

“Dünyanın en iyi saklanmış sırrı”, Türkiye’nin yeni hikâyesi ne olabilir?

Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, “İşim Gücüm Budur Benim” başlıklı kitabında, yönetim, ekonomi, sürdürülebilirlik, toplum ve kültür-sanat alanlarına odaklanarak, bu ve benzeri pek çok ufuk açıcı soruyu gündeme taşıyor. Eczacıbaşı, her biri konusunun uzmanı on akademisyenle gerçekleştirdiği söyleşilerden ve kendi deneyimlerinden yola çıkarak yakın tarihe, bugüne ve geleceğe ilişkin görüşlerini dile getiriyor.

Yapı Kredi Yayınları etiketiyle yayımlanan ve bir iş insanının 45 yıllık deneyimlerinden yararlanarak hazırlanan kitap, özellikle gençlere yepyeni bakış açıları kazandırmayı hedefliyor.

Nejat Eczacıbaşı gibi iş dünyasının kurucu liderlerinin her zaman “Bir şey yapmak lazım” diyerek ülke sorunlarıyla yaşayan insanlar olduğuna dikkat çeken Eczacıbaşı, “Bu kitabı, biraz da onları anmak için yazdım. Tabii en önemlisi, bu kitap özellikle iş yaşamında başarılı olmak isteyen gençler için yazıldı. Buradaki tartışmalar, onlara yeni bakış açıları kazandırabilirse, ne mutlu bana, ne mutlu bizlere” diyor.