Tataristan’da Cumhuriyetçi Halk Yarışması olarak 2002 yılından beri düzenlenen “Yılın Yöneticisi” yarışmasının ödül töreni, Kazan şehrinde gerçekleşti. Çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ve Tataristan’a yüksek kalkınma sağlayan şirketlerin yöneticilerinin katıldığı ödül töreninde Coşkunöz Holding’in Rusya’da faaliyet gösteren şirketi Coşkunöz Alabuga “Yatırım Faaliyeti” kategorisinde “Yılın En Aktif Yatırımcısı” ödülüne layık görüldü.

Coşkunöz Alabuga Genel Müdürü Ecevit Öktem, Tataristan Cumhuriyeti Başbakanı Aleksey Valeryevich Pesoshin’in elinden şirket adına ödülü alırken, 2014 yılında Rusya’nın Tataristan Cumhuriyeti SEZ Alabuga Bölgesi’nde kurulan Coşkunöz Alabuga, halihazırda Ford, Kamaz, PSMA ve Daimler’e sac parça üretimi yapıyor.

“Yılın Yöneticisi 2019” yarışmasında bu yıl 83 yönetici aday gösterildi. Rekabet Gücü, Yatırım Faaliyeti, İnovasyon, Sosyal Sorumluluk, Çalışan Potansiyelinin Aktif Gelişimi, KOBİ Girişiminin Başarılı Yönetimi ile İşletmenin Dijital Dönüşümü olmak üzere yedi kategoride verilen ödüllerde, yöneticilerin ekipleriyle bir bütün olarak gösterdiği performans ve şirketin ayırt edici özellikleri dikkate alındı.