Türk Pompa ve Vana Sanayicileri Derneği (POMSAD) 29 Ekim-1 Kasım tarihleri arasında Rusya’da düzenlenen 12. Uluslararası Pompa, Kompresör, Vana Fuarına MTG’nin desteğiyle katıldı.

Rusya Pompa Üreticileri Birliği ile Rusya Kompresör ve Pnomatik Birliğinin birlikte organize ettiği; Moskova Şehir Yönetimi, Moskova Ticaret ve Sanayi Odası ile Rusya Federasyonu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından desteklenen sektörün en önemli fuarlarından olan 12. Uluslararası Pompa, Kompresör, Vana Fuarı PCV (Pumps, Compressors, Valves), 29 Ekim – 01 Kasım 2013 tarihleri arasında Rusya’nın Başkenti Moskova’da gerçekleştirildi. MTG’nin desteğiyle fuara info stand ile katılan POMSAD, Türk pompa sektörü ve üyeleriyle ilgili ziyaretçilerini bilgilendirdi.

 

26 ülkeden 296 katılımcı firmaya ev sahipliği yapan, 10 bin 705 metrekarelik fuar alanının yüzde 40’ından fazlası, yabancı markalara ayrıldı. Dört gün devam eden organizasyon süresince 33 farklı ülke ve Rusya’nın 63 bölgesinden 5 bin 765 kişi fuarı ziyaret etti. Pompa, vana, kompresör, aktüatör ve motor ana faaliyet alanındaki üreticileri bir araya getiren etkinlikte; Dalgakıran firması fuarın resmi yaka kartı sponsoru, Atlas Copco ise fuar kayıt alanı sponsoru oldu. PCV Expo 2014 Fuarının da 28-31 Ekim tarihleri arasında aynı alanda gerçekleştirileceği açıklandı.