MTG, 20-25 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenen, iş ve inşaat makineleri sektöründe dünyanın üçüncü büyük organizasyonu INTERMAT Fuarına stantla katıldı. MTG, fuar ve metro girişi, 5. hol ana kapısı ile İTO fuar kataloğunun arka sayfasına verdiği ilanlarla Türk makine sektörünü tanıttı. İstanbul Ticaret Odası (İTO) tarafından düzenlenen milli katılım organizasyonu kapsamında fuarda yerini alan MTG, makine alt sektörlerini temsil eden Makine İmalat Sanayii Dernekleri Federasyonu (MAKFED) üyesi dernekleri kendi ihtisas fuarlarında destekleme faaliyetini INTERMAT Fuarında da sürdürdü. Bu kapsamda MTG standında ziyaretçilere Akışkan Gücü Derneği (AKDER), Makine İmalatçıları Birliği (MİB), Araç ve Araçüstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER), Elektrikli Vinç İmalatçıları Birliği Derneği (TEVİD) temsilcileri de üyeleri ve sektörleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. MAKFED üyesi derneklerden Türkiye İş Makinaları Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) de fuara kendi standında katıldı. Fuarda MTG ve MAİB’i Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz temsil etti.

 

MTG, INTERMAT FUARINDA ETKİN BİR ÇALIŞMA GERÇEKLEŞTİRDİ

Fuarda çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği MTG standını, Türkiye’nin Paris Büyükelçisi Hakkı 

Akil ve Paris Ticaret Başmüşaviri Müge Varol da ziyaret etti. Fuar kapsamında İMDER tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin ekonomik yapısının, yatırım fırsatlarının, dış ticaret büyüklüğünün, iş makineleri sektörünün durumunun anlatıldığı Türkiye Konferansına MTG’yi temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Sevda Kayhan Yılmaz katıldı. Fuarın ikinci günü MTG standında China Council for the Promotion of International Trade (CCPIT), China Construction Machinery Association (CCMA), CCPIT altında faaliyet gösteren Machinery Sub-Council (MSC), Machinery Chamber of Commerce (MCC) yetkilileri ve İMDER yetkililerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirilerek kurumlar arası işbirliği olanakları değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, 22-25 Eylül 2015 tarihlerinde Pekin’de düzenlenecek BICES (International Construction Machinery Exhibition and Seminar) Fuarı ve 6-10 Mayıs tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek KOMATEK Fuarında hayata geçirilebilecek ortak çalışmalar görüşüldü.

FUARDA 148 ÜLKEDEN 1345 FİRMA YERİNİ ALDI

Üç yılda bir düzenlenen INTERMAT Fuarını bu yıl 200 bin kişi ziyaret etti. 148 ülkeden 1345 firmanın katıldığı fuarda Türkiye’den 35 firma yer aldı. Fuar süresince MTG standında ziyaretçilere Makine İhracatçıları Birliği üye veri tabanını içeren USB bellek ve CD’ler ile katılımcı Türk firmaların bilgilerinin bulunduğu broşür dağıtıldı. MTG, INTERMAT Fuarı kapsamında gerçekleştirdiği tanıtım-reklam faaliyetleri, toplantılar ve çeşitli görüşmelerle etkin bir çalışmaya imza attı.