Plastik Sanayicileri Derneğinin (PAGDER) İstanbul’da düzenlenen 36. Olağan Genel Kurulu Toplantısında derneğin yeni yönetiminde görev alacak isimler belirlendi.

PAGDER üyeleri, yeni yönetim kurulunu belirlemek için 11 Haziran’da bir araya geldi. Türkiye plastik sanayisinin önde gelen sivil toplum örgütleri, birlik ve derneklerden temsilcilerin katılımıyla gerçekleşen PAGDER 36. Olağan Genel Kurulunda iki dönemdir Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini başarıyla sürdüren Hüseyin Semerci, bayrağı Reha Gür’e teslim etti.

“60 Yıllık Koca Çınar ”

Yeni dönemde yönetim ve denetim kurullarında görev alacak isimlerin belirlendiği toplantıda plastik sanayicileri, sektörün yaşadığı sorunlara karşı güçlerini birleştirerek ortak-tek ses olma kararı aldı. İki dönemdir PAGDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Hüseyin Semerci, “PAGDER, 60 yıllık koca bir çınardır” sözleriyle başladığı açılış konuşmasında; bu çınarı geçmişten günümüze taşıyarak plastik sektörüne büyük katkılar sağlayan herkese teşekkür etti. 2012-2015 dönemi arasında yürütülen çalışmaları da özetleyen Semerci, beş yıldır kendisine emanet edilen görevi büyük bir onurla yerine getirdiğini belirtti. Semerci sözlerini şöyle noktaladı: “Bugün sayısı 500’e yaklaşan üyemizle, ulusal ve uluslararası paydaşlarımızla büyük projelere imza attık. Yuvaya Dönüşen Plastikler kampanyamızı iki yıldır başarıyla sürdürüyoruz. Plastik sanayisinin en büyük ihtiyaçlarından biri olan kümelenmeyi; teşviklerden yararlanma hakkı tanıyan İhtisas OSB özelliği ile PAGDER-Aslan OSB ile sağladık.

Dış pazar arayışlarına her türlü yanıtı içeren Dünya Plastik Atlası’nı sektörümüze sunduk. Yurt içi, yurt dışı fuar katılımları, eğitimler, seminer ve konferanslar düzenledik. Görev yaptığım süre boyunca sektörel örgütlenmelere de liderlik ettik. Ama artık bayrak el değiştirmeli; yenilenmenin, gelişmenin önünü açacağı inancındayım.” Hüseyin Semerci’nin konuşmasının ardından divan baş

kanı ve üyeleri belirlendi. Derneğin denetim kurulu raporlarının okunmasıyla devam eden genel kurulda derneğin bilançosu ile tahmini bütçesi incelenerek onaylandı. Geçmiş dönem çalışmalarının ibrasının ardından, tek listeyle girilen seçimde Reha Gür başkanlığındaki yeni yönetim kurulu oybirliğiyle göreve geldi.

“Birlik ve Beraberlik İçinde Büyüyeceğiz ”

PAGDER’in Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Reha Gür konuşmasında, görevi devraldığı Hüseyin Semerci’ye sektöre yaptığı değerli katkılardan dolayı teşekkürlerini sundu. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğü PAGDER’de Hüseyin Semerci’yle birlikte uyum içinde çalıştıklarını vurgulayan Gür, gönüllüğün esas olduğu bu önemli görevde canla başla çalışarak kendisine devredilen bayrağı onurla taşıyacağını ifade etti. “Hedefim, her dönemde yükselen bu çıtayı görev sürem boyunca daha da yükseğe taşımak olacak. Sektörümüzün birlik ve beraberliğini güçlendirecek, daha hızlı büyümesini, gelişmesini sağlayacak her tür sonuç odaklı çalışmayı esas alacağım” diyen Gür, yenilikçilik, fark yaratmak, takım çalışması, kurumsallaşmak, verimlilik ilkelerine öncelik vereceklerini söyledi. Sektöre ve derneğe katkıda bulunan duayenlere onur plaketlerinin de takdim edildiği genel kurul toplantısı üyelerin dilek ve temennileriyle son buldu.